Péče o pračku se vyplatí

Aby dobře a dlouho fungovala vyžaduje i vaše pračka občasnou péči. Máme zde pro vás pár tipů jak její životnost prodloužit.

1. Voňavý pomocník

Pokud perete méně často a využíváte především cykly s nižší teplotou vody, může pračka začít mírně zapáchat. Důvodem je usazování různých nečistot z oblečení. Řešení je jednoduché – alespoň jednou za měsíc spusťte pračku na 60 °C, použijete čistící prostředek W-pro a klidně i naprázdno. 60 °C  teplota si dokáže s drobnými zbytky nečistot usazených uvnitř pračky velmi dobře poradit. Pamatujte však na to, že ve chvíli, kdy zapínáte pračku bez prádla, je třeba vypnout fázi ždímání. Účinné je také nechávat po praní otevřená dvířka bubnu, dokud pračka dostatečně nevyschne.
Místem, kde se v pračce často usazují nečistoty a s nimi spojený zápach, je i násypka na prací prostředek, zvláště při používání tekutého gelu. Udržujte ji proto čistou.

2.    Vyčistěte filtry

Při péči o pračku je nutné myslet také na pravidelné čištění filtrů, které brání průniku nečistot a předmětů do vody v pračce nebo do čerpadla. Zanesení filtru přívodu vody poznáte tak, že pračka přestane napouštět dostatečné množství vody, i když je vodovodní kohout otevřený. Podle pokynů v manuálu filtr vyjměte a důkladně pročistěte. „V pračce se nachází ještě další speciální filtr, který brání průniku vláken do čerpadla v pračce. Opět se řiďte manuálem a pravidelně jej čistěte každé 2 - 3 měsíce

3. Pračku nepřetěžujte

Správné množství prádla v bubnu zajistí dobrý výsledek praní i menší poruchovost. Dodržujte proto maximální doporučenou kapacitu pračky. Myslete i na to, že některé materiály (například vlna) mají velkou savost, takže se při praní několikanásobně zvyšuje jejich hmotnost. V těchto případech je třeba předem počítat s menším naplněním pračky než například u bavlny.
V nabídce společnosti Whirlpool si můžete vybrat pračky s kapacitou od 5 kg až po 10 kg prádla. Moderní pračky Whirlpool jsou vybaveny technologií 6. smysl, díky které samy rozpoznají množství prádla a přizpůsobí mu ostatní parametry včetně spotřeby energie a vody. Doporučí také ideální dávkování pracího prostředku.

4. Pozor na kovové předměty

Častým důvodem poškození praček jsou také drobnosti, které zůstaly v kapsách oblečení a rotací vypadnou přímo do bubnu, kde mohou způsobit jeho odření. Kovové předměty se často dostávají také mimo buben a v krajním případě dochází k prodření plastové nádrže, o kterou se cizí předmět rotací bubnu tře. Ideální je zapínat při praní knoflíky, zipy a především velmi dobře kontrolovat kapsy.

Doufáme že Vám rady trochu pomůžou.
4620ER4002B  Antivibrační podložka na plovoucí podlahy  pro pračky LG

náš tip

4620ER4002B Antivibrační podložka na plovoucí podlahy pro pr...

Kód zboží: 4620ER4002B
Gumové tlumící podložky pod nohy pračky LG pro pružné povrchy jako jsou plovoucí podlahy, parkety, OSB desky apod
157 Kč (včetně DPH 21%)
detail produktu
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí